جمعه 31 شهریور 1402
به موسسه پزشکی تندرستی ساوان خوش آمدید

اهداف موسسه پزشکی تندرستی ساوان چیست؟

اهداف موسسه پزشکي تندرستي ساوان بر 3 محور شکل گرفته است: 1- ايجاد رابطه معکوس بين منافع اقتصادي پزشکان و کميت بيماري و بيمار در جامعه، بگونه‌اي که منافع اقتصادي پزشکان شاغل در اين موسسه از طريق ارتقاي تندرستي و کاهش بيماري و بيمار تامين شود نه از طريق افزايش بيمار و بيماري در جامعه! در حال حاضر، شوربختانه، به دليل ساختار كنوني مراكز درماني و پزشكي اعم از خصوصي و دولتي، كه وابستگي اقتصادي به وجود بيمار و بيماري در جامعه دارند، منافع اقتصادي پزشکان با افزايش بيماري و بيمار در جامعه رابطه مستقيم دارد يعني هر چه تعداد بيماري و بيمار در جامعه افزايش يابد، درآمد مراکز درماني و پزشکان نيز افزايش مي يابد. 2- از مصرف گرايي خدمات پزشکي و هزينه‌هاي بالاي آن از جمله مصرف داروهاي غير ضروري يا کم فايده، انجام آزمايشات غير ضروري يا کم ارزش، مصرف تجهيزات و لوازم پزشکي غير ضروري، ويزيت‌هاي مکرر غير هدفمند و کور، بستري‌هاي قابل اجتناب و تخصص‌گرايي افراطي جلوگيري شود. 3- بيمه‌‌هاي درماني طرف قرارداد ضمن افزايش حاشيه سود خود و با حداقل ريسك‌پذيري، كيفيت و كميت خدمات بيمه درماني خود را افزايش دهند.

آیا امکان خرید اینترنتی کتاب تندرستي، بيماري، پزشکي وجود دارد؟

بلی. این امکان وجود دارد. شما مي توانيد براي خريد اينترنتي اينجا را کليک نماييد.

پزشکي کل نگر چيست؟

پزشکي کل نگر (Holistic Medicine) مجموعه‌اي از سيستم‌هاي مراقبت از تندرستي، پزشكي و خدمات پيشگيري و درماني است كه‌ ارتباطي همگرايانه بين همه‌ي عوامل مؤثر در تندرستي از جمله وضعيت بدني، ذهني، عاطفي و اجتماعي را در جهت حفظ شرايط بهينه‌ي آنها فراهم مي‌كند. اين نوع پزشكي متشكل است از مجموعه‌اي از روش‌هاي پزشكي مكمل و جانشين و ديگر روش‌هاي غيردارويي و غيرجراحي همراه با پزشكي رايج. به‌عبارت ديگر، پزشكي كل‌نگر يعني: روش‌هاي ديگر حفظ و ارتقاي تندرستي+ پزشكي مكمل و جانشين + پزشكي رايج. وجوه تمايز پزشکي کل نگر در صفحات 105 الي114 کتاب «تندرستي، بيماري، پزشکي» به تفصيل شرح داده شده است.

ساوان به معني چيست؟

ساوان کلمه اي مرکب از حروف اول «سامانه اطلاعات و اشتراک نوانديشان» است و در ضمن نام يک داروي قديمي است.

نظر سنجی

تماس با ما

آدرس : ايران، گيلان، رشت، چهار راه گلسار ، خیابان نواب ، پلاک 1 ، ساختمان آرتـــــا، طبقه دوم، واحد شمالی ، موسسه پزشکی تندرستی ساوان
تلفن :5604 722 (131)
فکس :1560 722 (131)
ایمیل : info@savan.ir